Hızlanan hayat koşulları mecburi bir düzen durumunu da beraberinde getiriyor. En önemlisi de rafların düzeni!

Çekmeceler ve raflar evin görünmeyen ama en çok dağılan ve sürekli toplanması gereken görünmeyen işleri ve hatta külfetleridir.

Mutfaktan tutun da yatak odasına kadar aslında evin içerisinde fark edilmeyen gizli kahramanlardır raflar ve çekmeceler. Bu hayat kurtaran olmadığında her şeyin birbirine girdiği olduğunda da gerekli düzenleme yapılmadığında yine her şeyin birbirine girdiği ve düzenlemesi çok zaman alan yerlerdir.

Bu nedenle bu gizli kahramanların düzenini baki bir şekilde sağlamak sizin göreviniz! İşte yapacaklarınız…

  • Yeni nesil dekorasyon anlayışında her şeyin düzenli ve kutu kutu olması raf içi ve dolap içi düzenlerde de ön plana çıkıyor.
  • Bu durum yeni nesil mobilyaların iç dizaynlarında halledilebiliyor çoğu zaman. Herşey için bir cep, bir göz veya yer ayrılıyor ve eşyalar sizin çokta çabanıza gerek kalmadan yerini buluyorlar.
  • Ama böyle olmadığı zamanlarda kendinizin çözüm yaratması gerektiği durumlarda ise ilk olarak rafın veya çekmecenin içine ne koyacağınızı planlayarak işe başlamalısınız.
  • Mutfakta ise dolaplarınızın içerisine taktıracağınız ekstra raflar ve askılar sayesinde ufak tefek dağınıklık yapabilen şeyleri daha düzenli hale sokabilirsiniz.
  • Yatak odanızdaki dolap içlerinde de kendinizin dahi yapabileceği minik kutular ve sepetler ile çoraplar, aksesuarlar, eşarplar, hırkalar gibi sürekli dağınıklık yapan detayları ortadan kolaylıkla kaldırabilirsiniz.
  • Bölümlendirerek ve gruplandırarak yerleştirme ve düzenleme sistemi sizin hayatınızı kurtaracak en önemli detaydır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları