Kış aylarında botlar ve ayakkabıların içinde sıkışmış ayaklarınız için tam olarak bakım zamanı…

Yazın güneşten, denizden, kumdan, kışın ise ayakkabıların içerisinde havasız kalmasından dolayı ayaklar vücudunuzun her bölgesinden daha çok bakıma ihtiyaç duyarlar aslında. Ama nedense bakım konusu geldiğinde ayaklar hep ertelenir ve görmezden gelinir.

Topuk çatlakları hep insanın canını acıtan hem de görüntü açısından son derece sağlıksız ve kötü görüntü veren bir durumdur. Buna engel olmak için ayak bakımınızın düzenli olmasına özen göstermelisiniz.

  • Evde kendinizin de hazırlayabileceği ayak bakım kürleri sayesinde ayaklarınız pamuk gibi yumuşacık olacak ve topuk çatlaklarınıza iyi gelecektir.

  • Düzenli olarak kullandığınız nemlendirici kremler bazen topuk çatlaklarınızın iyileşmesini sağlamayabilir. Bunun yerine daha etkili ve güzel uygulanabilen çözümleri kendiniz de bulabilirsiniz.

  • Bal ve bir kova ılık suyun için de ayaklarınızı haftada iki üç gün yarım saat bekletirseniz hem sıcak bir fizik tedavi olacak hem de ayaklarınız yumuşacık olacaktır. Aynı zamanda yorgunluğunuzu alarak sizi rahatlatacaktır.

  • 1 adet muzu ezin ve ayaklarınıza sürün ve bu muz maskesini ayaklarınızda 15 dakika bekletip yıkayın. Ayaklarınızdaki rahatlama çok hoşunuza gidecek.

  • Zeytinyağı her derde deva olması ile ünlüdür. Bu durumu sizde ayaklarınız için kullanabilirsiniz Zeytinyağı ve yulaf ezmesini karıştırıp ayaklarınıza maske halinde sürün ve yarım saat bekletin. Ayaklarınızdaki tüm çatlakların yok olduğuna şahit olacaksınız.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları